Akcja Adaptacja
Akcja Adaptacja
Rekrutacja
Aby aplikować do programu Akcja Adaptacja, należy odesłać komplet uzupełnionych dokumentów dostępnych do pobrania poniżej na adres mailowy kontakt@firmaprzyjazna.pl.
Tytuł projektu: Akcja adaptacja
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet 7 Działanie 07.08 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych pracowników oraz przedsiębiorców na podstawie umowy pomiędzy HugeTECH Spółką z o.o. zawartej z Województwem Podkarpackim – Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie.
GŁÓWNE ZADANIA W PROJEKCIE
- Wsparcie pracodawców w obszarze zarządzania wiekiem
- Wsparcie pracodawców w obszarze zarządzania kompetencjami oraz rozwój postaw liderskich i talentów przywódczych kobiet (wsparcie awansu zawodowego kobiet na stanowiska decyzyjne)
- Warsztaty/szkolenia z zakresu niedyskryminacji
- Warsztaty/szkolenia z zarządzania różnorodnością dla pracodawców i pracowników
- Wsparcie związane ze zwalczaniem wszelkich form dyskryminacji w miejscu pracy
- Organizacja działań promocyjnych i komunikacyjnych w KAMPANII INFORMACYJNEJ – FIRMA PRZYJAZNA w popularnych mediach i poprzez spotkania informacyjno-promocyjne przyczyni się do promowania postaw równości zawodowej i dotarcie do szerszej grupy odbiorców w budowaniu społecznej świadomości na temat zasad równego traktowania w szerokim znaczeniu.
- Spotkania informacyjno-promocyjne/Dni równości zawodowej będą realizowały istotny cel projektu oraz zapewniały będą bezpośrednią konfrontację z ekspertami w dziedzinie równouprawnienia, świadomości praw pracowniczych jak i zjawisk dyskryminacyjnych.
CEL PROJEKTU
Celem projektu jest uzyskanie kompetencji przez 120 osób (68 K, 52 M) spośród 140 osób (78 K, 62 M) w tym 70 pracodawców oraz 70 pracowników firm ze szczególnym uwzględnieniem Startup-ów i branży technologicznej, z zakresu zrównoważonego pod względem płci uczestnictwa w rynku pracy i zwalczania wszelkich form dyskryminacji z terenu województwa podkarpackiego poprzez szkolenia oraz doradztwo specjalistyczne w okresie od 03.2024 do 12.2025 r.
Cel główny realizowany będzie poprzez cele szczegółowe tj.:
– wsparcie przedsiębiorstw w rozwiązywaniu problemów związanych z segregacją płci i niwelowaniem różnic w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn,
– wsparcie pracodawców w obszarze zarządzania wiekiem i kompetencjami pracowników, z uwzględnieniem preferencji w rozwoju talentów przywódczych kobiet,
– organizacja działań promocyjnych i komunikacyjnych, warsztatów i szkoleń z zakresu niedyskryminacji i zarządzania różnorodnością dla pracodawców i pracowników,
– wsparcie związane ze zwalczaniem wszelkich form dyskryminacji w miejscu pracy.
Wsparcie obejmie przede wszystkim: osoby starsze, kobiety, os. w wieku 50 lat i więcej, os. w wieku 55 lat i więcej, os. z niepełnosprawnościami, os. ze szczególnymi potrzebami, w tym os. starsze i z niepełnosprawnościami, os. dyskryminowane i narażone na dyskryminację w miejscu pracy, os. doświadczające stereotypów związanych z płcią, pracowników organizacji pozarządowych, pracowników przedsiębiorstw z obszaru województwa podkarpackiego.
GŁÓWNE REZULTATY
1. Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu: 120 osób (68 K, 52 M)
2. Liczba osób, które podniosły poziom wiedzy w zakresie równości kobiet i mężczyzn dzięki wsparciu w programie: 56 osób (32 K, 24 M)
3. Liczba osób znajdujących się w lepszej sytuacji na rynku pracy po opuszczeniu programu: 4 osoby (3 K, 1 M)
GRUPA DOCELOWA
Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych pracowników oraz przedsiębiorców zostanie skierowane bezpośrednio do następujących odbiorców:
pracodawców, ze szczególnym uwzględnieniem Startup-ów i branży technologicznej, z terenu województwa podkarpackiego,
pracowników (osoby fizyczne), w tym przede wszystkim:
osób starszych,
kobiet,
osób w wieku 50 lat i więcej,
osób w wieku 55 lat i więcej,
osób z niepełnosprawnościami,
osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób starszych i z niepełnosprawnościami,
osób dyskryminowanych i narażonych na dyskryminację w miejscu pracy,
osób doświadczających stereotypów związanych z płcią, pracowników organizacji pozarządowych, pracowników przedsiębiorstw.
Wsparcie w projekcie zostanie skierowane wyłącznie do grup docelowych z obszaru województwa podkarpackiego (w przypadku osób fizycznych uczą się, pracują lub zamieszkują one na obszarze woj. podkarpackiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, w przypadku innych podmiotów posiadają one jednostkę organizacyjną na obszarze woj. podkarpackiego) – zgodnie z merytorycznym kryterium horyzontalnym nr 8.
#FunduszeUE #FunduszEuropejski
Całkowita wartość projektu: 904 638,00 PLN
Kwota dofinansowania z Funduszy Europejskich: 859 367,60 PLN
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet 7 Działanie 07.08 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych pracowników oraz przedsiębiorców na podstawie umowy pomiędzy HugeTECH Spółką z o.o. zawartej z Województwem Podkarpackim – Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie.